sob., 14.01.2023

Muzeum Warszawy
10 zł - dziecko, opiekun bezpłatnie

Mój foto-dziennik | „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”

• Jak fotografia może uchwycić upływ czasu?
  • Jak za pomocą zdjęć dokumentujemy zmieniający się świat i nasze własne życie?
  • Czy fotografujemy niezwykłe momenty, czy może te całkiem zwyczajne?

Podczas wspólnego oglądania wystawy przyjrzymy się Warszawie sprzed około 30 lat. Jak wyglądała wówczas codzienność? Jaki jej obraz został uchwycony na fotografiach?

Szczególną uwagę poświęcimy cyklowi „Fotodziennik” Anny Beaty Bohdziewicz. Autorka od wielu lat prowadzi prywatny fotograficzny zapis codzienności, a każdej z bardzo wielu fotografii towarzyszy odręcznie zapisany komentarz. Porozmawiamy o tym, czym jest dziennik prowadzony w formie zapisków i o tym, jaką formę może przybrać dziennik wizualny. Poznamy kilka przykładów prac współczesnych artystów i artystek – sprawdzimy jakie mieli pomysły na przedstawienie upływu czasu i własnego życia.

Po dużej porcji inspiracji własnoręcznie wykonamy dzienniki, do których będzie można wklejać fotografie i je opisywać. Do dyspozycji będą również aparaty natychmiastowe, dzięki którym będzie można wykonać pierwsze zdjęcie i wpis do dziennika.

Informacje praktyczne

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 8-12 lat

Warsztaty towarzyszą wystawie „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”.