sob., 16.12.2023

Muzeum Warszawy

Muzealny fotobook | „Moi Ver”

Warsztaty fotograficzne z użyciem aparatów w telefonach komórkowych.

Co to są fotobooki? Jak je tworzono?

Podczas warsztatów uważniej przyjrzymy się tworzonym przez Moi Vera fotobookom. Przede wszystkim zwrócimy uwagę na przedstawienia Paryża. Podczas spaceru po muzeum poszukamy inspirującym miejsc i nastrojowych zakątków muzeum, aby oddać jego klimat. Poeksperymentujemy z kadrem, perspektywą i światłem. Zwrócimy uwagę na detale i nieoczywiste ujęcia. Efektem naszych poszukiwań będą fotomontaże, których użyjemy do tworzenia muzealnego fotobooka.

Podczas warsztatów każdy uczestnik zaprojektuje stronę do fotobooka o Muzeum Warszawy.

Prowadząca: Agnieszka Kuś varsavianistka i edukatorka zajmująca się popularyzacją wiedzy o Warszawie i relacjami polsko-żydowskimi. Autorka tekstów do spacerownika „Warszawa Mieczysława Wajnberga” oraz filmów edukacyjnych, min.: „Jewish food tour in Poland” (MHŻP Polin) i „Za stołem u Piłsudskich” (Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku) oraz serii webinariów „Epoka od kuchni” o kulinarnym dziedzictwie II Rzeczypospolitej. Prowadzi autorskiego vloga pt.: „Patrzę i jem”.

UWAGA! Prosimy zabrać telefony komórkowe z aparatem fotograficznym.

Dla kogo: młodzież od 12 roku życia

Miejsce spotykania: przy kasach wystaw czasowych Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 32

Warsztaty towarzyszą wystawie „Moi Ver”. Sprawdź program wydarzeń towarzyszących wystawie „Moi Ver”.