niedz., 12.11.2023

Oprowadzanie
Muzeum Warszawy
udział bezpłatny

„Niepodległościowe” oprowadzanie po wystawie „Rzeczy warszawskie” i spotkanie z Marcinem Kędzierskim

Z okazji Święta Niepodległości zapraszamy na specjalne oprowadzanie w ramach naszych niedziel z opowieścią. Po wystawie głównej oprowadzi kuratorka Muzeum Warszawy Lena Wicherkiewicz – szlakiem eksponatów o tematyce niepodległościowej.

Po oprowadzaniu zapraszamy do Gabinetu Widoków Warszawy na spotkanie z Marcinem Kędzierskim, który opowie o swoim obrazie „Godzina W”, który zakupiliśmy do zbiorów z dotacji ministerialnej.

W każdą niedzielę o 12.00 zapraszamy na zwiedzanie Muzeum Warszawy w towarzystwie naszego edukatora. Poznaj tajemnice Warszawy i historie naszych niezwykłych kamienic. Odkryj opowieści ukryte w rzeczach warszawskich.

Oprowadzanie w cenie biletu na wystawę główną.

Więcej o wystawie „Rzeczy warszawskie”.

Ilustracje: „Godzina W”, Marcin Kędzierski, 2019, zbiory Muzeum Warszawy

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Program „Narodowa kolekcja sztuki współczesnej”

Nazwa zadania: Rozwój kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Warszawy – II etap – malarstwo

Wartość realizacji zadania: 165 180,00 zł
Wartość dofinansowania : 130 000,00 zł