fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

wt., 28.02.2023
18:00–20:00

Wykład
Muzeum Warszawy
wstęp bezpłatny

„Odpowiednie dać rzeczy słowo.”. O toponimii Warszawy | Seminarium Warszawskie

„Odpowiednie dać rzeczy słowo.”. O toponimii Warszawy | Seminarium Warszawskie

Seminarium Warszawskiego jest wspólnym przedsięwzięciem Muzeum Warszawy i Centrum Badań nad Kulturą Warszawy Uniwersytetu Warszawskiego.

Nazewnictwo miejskie, nazwy warszawskich miejsc organizują, informują, opowiadają, zastanawiają, śmieszą, złoszczą, cieszą, smucą… Są na co najmniej nieobojętne, towarzyszą użytkownikom miasta na co dzień. Mają charakter urzędowy lub nieoficjalny, trwały i efemerycznych, zwyczajny i upamiętniający, są długie i krótkie, są na miejscu i nie na miejscu, są potrzebne i bezużyteczne…

W trakcie seminarium zastanowimy się nad cechami dobrej nazwy, nad rolą dziedzictwa nazewniczego Warszawy, nad oceną nazw miejskich, nad ich funkcjami i twórcami. W tle pozostanie zaś pytanie o to, czy są, czy mogłyby być lub czy mają szansę istnieć miejsca wolne od nazw?

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Sprawdź program seminarium.

Wykład odbędzie się w bibliotece Muzeum Warszawy.

Będzie można go również obejrzeć na Facebooku Muzeum Warszawy.

 


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.