fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 16.12.2023
12:00–13:30

Oprowadzanie
Muzeum Warszawy
25 zł / 18 zł

Opowiemy Ci Historię: świąteczne opowieści

Opowiemy Ci Historię: świąteczne opowieści

Wyjątkowe oprowadzanie po wystawie stałej Muzeum Warszawy. Będą je prowadzić wolontariuszki i wolontariusze, którzy przygotowali opowieści o roli mody,  światła, smaków i zapachów w świętowaniu. Dowiecie się jak robi się tokaj i co wspólnego ze świętami ma skarb znaleziony w piwnicach muzeum. Jakie zapachy można było poczuć w grudniowej Warszawie. Czy cukier krzepi?  Zerkniemy na dekoracyjne Stare Miasto z góry, z punktu widokowego na najwyższym piętrze muzeum. Sprawdzimy też czy Mikołaj mógłby przyjść do nas kominem, by zostawić prezenty.

Przez ostatnie dwa miesiące wolontariuszki i wolontariusze  poznawali Muzeum Warszawy i doskonalili się w sztuce opowiadania. Uczestniczyli w zajęciach ze storytellingu. Poszukiwali osobistych wątków i łączyli je z historią Warszawy, oraz jej tradycjami zimowego świętowania.

Posłuchajcie ich opowieści!

Oprowadzanie w cenie biletu na wystawę główną.

Spotkanie jest finałem projektu Opowiem Ci Historię.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.