fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

niedz., 06.11.2022
15:30–17:00

Oprowadzanie
Muzeum Warszawy
12 zł normalny/7 zł ulgowy

Oprowadzanie autorskie z Markiem Łuszczykiem po wystawie „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”

Oprowadzanie autorskie z Markiem Łuszczykiem po wystawie „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”

Fotografia opowiada lata 90. i Warszawę tamtego czasu jak żadne inne medium. Na zdjęciach, amatorskich i zawodowych, utrwalono dekadę transformacji i jej wpływ na miasto. Wystawa „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.” sięga do archiwów profesjonalnych fotografów, fotoreporterów, artystów, ale i do prywatnych rodzinnych albumów.

Fotografia była wtedy powszechnym sposobem zapisu rzeczywistości, która stale się zmieniała. Miastem zawładnęły kolorowe reklamy, wyrosły szklane wieżowce, na ulicach obywał się wolny handel, szły nimi protesty i strajki.

O wystawie opowie Marek Łuszczyk.

Marek Łuszczyk – socjolog i historyk. Zainteresowany zjawiskami pamięci społecznej, anomii oraz antropologią postsocjalizmu. Autor krótkiego artykułu o społecznym odbiorze piosenki „Mydełko Fa”.

Informacje praktyczne

Limit uczestników: 30 osób

Spotkanie przy kasach w kamienicy nr 32 (wejście na wystawę czasową).


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.