sob., 06.04.2024

Warsztaty rodzinne
Muzeum Warszawy
10 zł

Tworzenie scrapbooków inspirowane albumami fotograficznymi | „Śliczna jest młodość naszego wieku. Fotoalbumy 1850–1950”

Tytułowymi bohaterami wystawy „Śliczna jest młodość naszego wieku. Fotoalbumy 1850–1950” są albumy fotograficzne. Wystawa ilustruje splot historii fotografii z historią powstawania albumów. Stwarza szczególne warunki do refleksji nad tematem pamięci oraz tożsamości.

Spotkanie jest dla rodzin z dziećmi w wieku 7-10 lat i składa się z dwóch części. Pierwsza to oprowadzanie po wystawie, które potrwa 45 minut, a druga to tworzenie scrapbooków (drugie 45 minut).

Scrapbook to rodzaj albumu, który zawiera nie tylko fotografie, ale też rysunki, wycinki, zapiski oraz drobne elementy dekoracyjne. Korzystając z pięknych, różnorodnych materiałów stworzysz niepowtarzalny scrapbook, który możesz zachować na pamiątkę lub podarować komuś jako prezent.

Sprawdź program wydarzeń towarzyszących wystawie.

Centrum Fotografii

Wystawa jest częścią programu Centrum Fotografii, nowej inicjatywy Muzeum Warszawy, której celem jest rozwijanie zainteresowania fotografią.