fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

niedz., 05.11.2023
16:00–17:30

Oprowadzanie
Muzeum Warszawy
20 zł normalny / 15 zł ulgowy

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Moi Ver” z Karoliną Ziębińską-Lewandowską z tłumaczeniem na PJM

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Moi Ver” z Karoliną Ziębińską-Lewandowską z tłumaczeniem na PJM

Wystawa „Moi Ver” odkrywa postać i twórczość Moshego Vorobeichica, należącego do czołówki europejskiej awangardy lat 20. XX wieku fotografa, grafika, malarza.

Ukończył studia w Bauhausie, działał w Paryżu i tam przyjął pseudonim Moi Ver. Wielokrotnie powracał jednak do Wilna i do Polski, gdzie fotografował żydowski świat, który wkrótce miał przestać istnieć.

Na wystawie prezentujemy ponad 300 obiektów: fotografie, plakaty, wydawnictwa, projekty książek, obrazy i dokumenty. Dzięki wieloletniej pracy w archiwum artysty po raz pierwszy można zobaczyć niezwykle bogatą i różnorodną twórczość Vorobeichica uznawanego we Francji za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli fotografii awangardowej.

Po wystawie oprowadzi jej kuratorka – Karolina Ziębińska-Lewandowska.

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością słuchu

ikona niepełnosprawności słuchowej


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.