sob., 20.04.2024

Oprowadzanie
Muzeum Warszawy
25 zł normalny / 18 zł ulgowy

Oprowadzanie po Muzeum Warszawy przez nastolatki i nastolatków!

Oprowadzanie przez uczestników kursu „Sztuka opowiadania”

Oprowadzania po wystawie stałej „Rzeczy warszawskie” przez uczestników kursu „Sztuka opowiadania”, którzy przygotowali własne autorskie ścieżki zwiedzania.

Przez ostatnie dwa miesiące poznawali nasze muzeum i doskonalili się w sztuce opowiadania. Uczestniczyli w zajęciach ze storytellingu i emisji głosu. Poszukiwali osobistych wątków i łączyli je z historią Warszawy. Uczyli się jak ciekawie budować historie i jak je przekazywać. Będzie to okazja, aby posłuchać jak młodzi ludzie postrzegają kolekcję w muzeum. Co ich ciekawi i porusza.

• O godz: 11:30 na spacer ścieżką muzealną zapraszają Agata, Antonina, Nina, Kajetan, Maja, Gabriela i Paweł.  Posłuchacie opowieści o sztuce, luksusie jakim było picie czekolady, czy mierzenie czasu. Dowiemy się jaką osobą była królowa Marysieńka oraz poznamy tajemnice zielonej bluzki z bufkami.
  • O godz: 13:30 powędrujemy z Zuzanną, Jakubem, Bolesławem, Zofią, Oliwią, Patrykiem i Mayą. Opowiedzą nam o modzie początków XXw, niuansach ukrytych w obrazie Trójka murarska, magii fotografii. Poruszą tematy sztuki użytkowej, niezwykłych wojennych historii, a także broni.

Posłuchajcie ich opowieści!

Miejsce spotkania: przy kasach muzealnych, Rynek Starego Miasta 42