pt., 04.03.2022

Oprowadzanie
Muzeum Warszawy

Oprowadzanie po wystawie „Gildia” z artystką Olgą Micińską

Wystawa „Gildia to opowieść o jeszcze nieistniejącej gildii stolarek i ciesielek – kobiet pracujących w drewnie. Według do dziś żywej tradycji wędrownych gildii niemieckich czeladnik po ukończeniu szkoleń, wyrusza w podróż, wędrując od jednego zlecenia do drugiego.

Olga Micińska urządziła w przestrzeni Galerii Rynek 30 tymczasowy przystanek na trasie członkiń wyobrażonej „Gildii.

Aby zainscenizować opowieść o kobiecym związku rzemieślniczym artystka prezentuje na wystawie:

• własne rzeźby-obiekty,
  • przedmioty wybrane z kolekcji Muzeum Warszawy,
  • fotografie,
  • zdawałoby się proste przedmioty take jak koc, skrzynia transportowa, bieliźniana koszulka czy polerka do paznokci,
  • tkaniny: delikatne jedwabie w przewiewnych ubraniach czeladniczek.

Przyjdź na oprowadzanie i dowiedz się więcej!

Sprawdź program wydarzeń towarzyszących wystawie.