wt., 02.04.2024

Oprowadzanie
Muzeum Warszawy
1 zł

Oprowadzanie po wystawie „Julia Keilowa. Projektantka” z okazji Dnia Świadomości Autyzmu

Oprowadzanie po wystawie „Julia Keilowa. Projektantka” z okazji Światowego Dnia Autyzmu będzie dostosowane dla osób w spektrum autyzmu.

Wystawa „Julia Keilowa. Projektantka” to pierwsza tak szeroka prezentacja twórczości wybitnej warszawskiej metaloplastyczki, jednej z czołowych postaci polskiego wzornictwa. Jej kariera trwała zaledwie kilka lat i została tragicznie przerwana przez II wojnę światową. Julia Keilowa zyskała sławę i uznanie w dziedzinie dotychczas uważanej za domenę mężczyzn. Wystawa opowiada także o szerszym zjawisku emancypacji kobiet projektantek i awansie wzornictwa do rangi sztuki, które miały miejsce w pierwszych dekadach XX wieku.

Oprowadzi Dominik Rudzki – pracownik biblioteki, samorzecznik w spektrum autyzmu.

Kontakt: Dominik Rudzki dominik.rudzki@muzemwarszawy.pl

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchu, osoby w spektrum autyzmu