niedz., 14.05.2023

Oprowadzanie
Muzeum Warszawy
20 zł/15 zł

Oprowadzanie po wystawie z Sylwią Chutnik „Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949” z tłumaczeniem na PJM

Jak wyglądała odbudowa stolicy?

Warszawa powstała z gruzów. Gruz był podstawowym materiałem budowlanym, a praca w ruinach codziennością. Odbudowa wymagała ogromnych nakładów pracy i czasu. Wpłynęła na architekturę miasta, jego krajobraz, ożywiające się relacje społeczne i ekonomiczne. Wystawa „Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949” jest nowym spojrzeniem na mit odradzającej się po wojnie stolicy i jedną z najciekawszych kart jej historii.

Dowiedz się więcej o wystawie „Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949”.

Po wystawie oprowadzi Sylwia Chutnik.

Kulturoznawczyni i działaczka społeczna, pisarka i felietonistka, laureatka Paszportu Polityki w kategorii Literatura za rok 2008, trzykrotnie nominowana do Nagrody Literackiej Nike (w 2009 za „Kieszonkowy atlas kobiet”, w 2013 za „Cwaniary” i w 2015 za „W krainie czarów”. Do 2019 jej książki wydano w dziewięciu państwach. Prezeska zarządu warszawskiej Fundacji Mama.

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchu, osoby z niepełnosprawnością słuchu (tłumaczenie na PJM)

ikona niepełnosprawności słuchowej