fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

niedz., 28.05.2023
16:00–17:30

Oprowadzanie
Muzeum Warszawy
20 zł/15 zł

Oprowadzanie po wystawie „Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949”

Oprowadzanie po wystawie „Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949”

Jak wyglądała odbudowa stolicy?

Warszawa powstała z gruzów. Gruz był podstawowym materiałem budowlanym, a praca w ruinach codziennością. Odbudowa wymagała ogromnych nakładów pracy i czasu. Wpłynęła na architekturę miasta, jego krajobraz, ożywiające się relacje społeczne i ekonomiczne. Wystawa „Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949” jest nowym spojrzeniem na mit odradzającej się po wojnie stolicy i jedną z najciekawszych kart jej historii.

Dowiedz się więcej o wystawie „Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949”.

Po wystawie oprowadzi Grzegorz Mika.

Mgr inż. arch. absolwent i doktorant WAPW. Architekt i varsavianista, badacz architektury i urbanistyki XX wieku. Autor licznych spacerów architektonicznych i cyklów wykładów oraz publikacji poświęconych Warszawie i jej architekturze. Autor książek, m.in. „Od wielkich idei do wielkiej płyty. Burzliwe losy warszawskiej architektury” oraz „Funkcja i estetyka. Detale nowoczesnej architektury mieszkaniowej lat 30. XX wieku”. Od 2011 prowadzi portal naukowy „Warszawski Modernizm 1905-1939” na Facebooku.

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchu


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.