fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

niedz., 20.03.2022
16:00–17:30

Oprowadzanie
Muzeum Warszawy
12 zł normalny/7 zł ulgowy

Oprowadzanie z Joanną Kuciel-Frydryszak po wystawie „Niewidoczne. Historie warszawskich służących”

Oprowadzanie z Joanną Kuciel-Frydryszak po wystawie „Niewidoczne. Historie warszawskich służących”

Muzeum Warszawy prezentuje pierwszą wystawę opowiadająca o zapomnianej historii kobiet i roli pracy domowej.

Ponad 400 obiektów, rozmieszczonych w sześciu salach, opowiada życie służących i historię pracy domowej – to zarówno przedmioty historyczne, jak i współczesne dzieła sztuki. Układ wystawy odzwierciedla drogę, jaką przebywała służąca od momentu przybycia do Warszawy, przez poszukiwanie pracy i codziennie wykonywane obowiązki.

Przyjdź na wystawę Niewidoczne. Historie warszawskich służących.

Po wystawie oprowadzi: Joanna Kuciel-Frydryszak

Joanna Kuciel-Frydryszak – dziennikarka, autorka bestsellerowej, pierwszej w Polsce książki o polskich służących „Służące do wszystkiego” (Marginesy, 2018). Książka ta otrzymała nominacje m.in. w konkursach: Nagrody Historyczne „Polityki” 2019, w plebiscycie portalu lubimyczytac.pl na Książkę Roku 2018, a także nagrodę jury w konkursie „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej 2019. „Służące do wszystkiego” zostały uznane za jedną z 10 książek roku 2018 według czasopisma „Książki. Magazyn do Czytania” (Agora).


Sprawdź inne wydarzenia towarzyszące wystawie.

 


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.