niedz., 19.05.2024

Oprowadzanie
Muzeum Warszawy
20 zł normalny / 15 zł ulgowy

Oprowadzanie z Małgorzatą Litwinowicz po wystawie „Śliczna jest młodość naszego wieku. Fotoalbumy 1850–1950”

Wystawa „Śliczna jest młodość naszego wieku. Fotoalbumy 1850–1950” prezentuje role, jakie albumy odgrywały w społecznościach, rodzinach czy instytucjach oraz jakie wywoływało emocje i wciąż prowokuje przeglądanie albumu.

Oprowadzanie autorskie z Małgorzatą Litwinowicz.

Prowadząca: prof. UW Małgorzata Litwinowicz jest opowiadaczką i badaczką historii kultury polskiej i litewskiej. W Instytucie Kultury Polskiej prowadzi zajęcia o przemianach modernizacyjnych (i opowieściach), uczy na Pedagogice Teatru, jako opowiadaczka współpracuje z wieloma instytucjami: Polin, Państwowym Muzeum Etnograficznym, Zachętą, bibliotekami miejskimi i gminnymi. www.opowiadam.org

Sprawdź program wydarzeń towarzyszących wystawie.

Centrum Fotografii

Wystawa jest częścią programu Centrum Fotografii, nowej inicjatywy Muzeum Warszawy, której celem jest rozwijanie zainteresowania fotografią.

W ramach projektu Focus on Photography Centrum Fotografii korzysta z dofinansowania otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii – z funduszy EOG i funduszy norweskich oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.