niedz., 07.11.2021

Muzeum Warszawy
wstęp bezpłatny

Ostańce warszawskie

Historia architektury Warszawy to opowieść o przetrwaniu. Przetrwaniu bombardowania 1939 roku, zniszczeń z czasu Powstania Warszawskiego, nalotów, podpaleń i wyburzania, destrukcyjnego działania wojny i powojennej odbudowy.

Nieprzypadkowo budynki, które przetrwały nazywamy ostańcami. Niosą one w sobie niezwykłe historie, które postaramy się opowiedzieć podczas spaceru. Trasa wiedzie przez Śródmieście Południowe i obejmuje 10 najciekawszych obiektów od Placu Trzech Krzyży poprzez ul. Wilczą, aż do ul. Emilii Plater.

Zapraszamy do zanurzenia się w architekturę tamtejszych ostańców, poznania ich historii, a także opowieści o losach mieszkańców, a tym samym naszej stolicy.

Informacje praktyczne:

Prowadzenie: Marzena Szugiero

Obowiązują zapisy: edukacja@muzeumwarszawy.pl / w tytule maila proszę wpisać datę spaceru

Miejsce spotkania: Instytut Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego, plac Trzech Krzyży 4/6 (przed budynkiem)

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm jutra”.