sob., 20.07.2019

7 / 10 zł

Pamiątki Claire Darling, reż. Julie Bertuccelli

La dernière folie de Claire Darling
Dramat, Francja 2018, 94 min.

Claire Darling uznaje, że dzisiaj umrze. W związku z tym wystawia cały swój dobytek na trawniku przed domem. Wśród przedmiotów są drogocenne antyki i bezcenne rodzinne pamiątki. Podczas gdy horda sąsiadów i ciekawskich przechodniów przejmuje te zabytki za kilka groszy, każdy obiekt odzwierciedla tragiczne i ekstrawaganckie życie bohaterki. W rolę Claire wciela się znakomita Catherine Deneuve.

Kino Syrena

W kameralnej sali kina Syrena odbywają się pokazy premierowych tytułów, obrazów z najważniejszych festiwali oraz filmów o architekturze, sztuce i tematyce miejskiej. Zachęcamy do dyskusji i ciągłego poszerzania filmowych zainteresowań.

Repertuar kina Syrena na lipiec i sierpień