wt., 30.01.2024

Kino Syrena
udział bezpłatny

Photobooki Worobejczyka. Spotkanie z Adamem Mazurem i Łukaszem Gorczycą | „Moi Ver”

Moi Ver to jeden z najbardziej znanych na świecie autorów książek fotograficznych. Publikacje poświęcone Wilnu, Paryżowi, czy legendarny photobook Ci-Contre zapewniły miejsce autorowi w podręcznikach opowiadających historię medium. Być może gdyby nie albumy pamięć o Worobejczyku w ogóle by nie przetrwała, jego wizja uległa zatarciu, a zbiory rozproszeniu.

• Na czym polega fenomen publikacji Worobejczyka?
  • Czym się wyróżniają i jaki był kontekst ich powstania?
  • Dlaczego tak długo czekały na odkrycie?
  • Wreszcie, dlaczego tak ważne i cenione są dziś?

Podczas prowadzonego przez Łukasza Gorczycę i Adama Mazura spotkania zobaczymy na żywo część z omawianych publikacji.

dr Adam Mazur – krytyk i teoretyk fotografii, historyk sztuki i amerykanista. Od 2013 roku wykłada na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Łukasz Gorczyca – historyk i krytyk sztuki, wykładowca i kurator wystaw, galerzysta i kolekcjoner fotografii. Od 2021 roku wspólnie z Kamilą Bondar i Adamem Mazurem prowadzi w Warszawie Fotoklub – niepubliczną mikroinstytucję dedykowaną historycznej i współczesnej fotografii.

Sprawdź program wydarzeń towarzyszących wystawie „Moi Ver”.