sob., 25.05.2019

Muzeum Warszawy
7 / 10 zł

Rem Koolhaas – Starchitekt (REM: Rem Koolhaas Documentary), reż. Tomas Koolhaas

Słynny holenderski architekt, urbanista i teoretyk architektury Rem Koolhaas to jeden z największych i najbardziej oryginalnych talentów we współczesnej architekturze. Film jest portretem tej nietuzinkowej osobowości widzianej oczami jego 36-letniego syna. Śledzimy jego zagraniczne podróże oraz wywiady z ludźmi, którzy korzystają z zaprojektowanych przez niego budynków. Z offu słyszymy jak Rem Koolhaas przedstawia pomysły i teorie dotyczące nie tylko architektury, lecz również piękna i funkcjonalności, sztuki i życia.

(Dokumentalny, USA 2016, reż. Tomas Koolhaas, 75 min.)