niedz., 10.10.2021

Muzeum Warszawy
wstęp bezpłatny

Rodzinna wycieczka przez Las Bemowski

Spacer po lasach miejskich północy Warszawy, czyli po Lesie Bemowskim, prowadzony przez przyrodnika Konrada Drzewieckiego. Obszar Lasu Bemowskiego jest zbieżny z terenem Puszczy Kampinoskiej i skupia w sobie wiele problemów oddziałujących na Kampinoski Park Narodowy (zabudowa, fragmentacja siedlisk, śmieci, offraoad).

Podczas spaceru długości ok. 3 km poruszone zostaną zagadnienia:

• przyrodniczych związków z puszczą gatunków drzew i roślin,
  • korytarzy migracyjnych zwierząt z Puszczy Kampinoskiej.

Informacje praktyczne:

dystans do przejścia: ok. 3km
miejsce zbiórki: Przystanek ZTM na pętli autobusowej Stare Bemowo przy rondzie płk. Bernarda Adameckiego. Spacer zakończy się w miejscu zbiórki.
prowadzący: Konrad Drzewiecki
limit miejsc: 15 (bezpłatne bilety do pobrania 2 tygodnie przed wydarzeniem)

UWAGA: Uczestnicy proszeni są o zabranie odpowiedniego stroju do wędrówek leśnych (szczególnie obuwie) oraz picia.

Dowiedz się więcej o wystawie Sayam Ghosh: Jak powraca las.

Projekt finansowany przez m. st. Warszawa.

logo organizatorów: muzeum Warszawy, zakochaj się w warszawie; logo partnerów: sputnik fotos, zarząd zieleni m.st. Warszawy, kampinowski park narodowy, zmiany; logo patronów medialnych: magazzyn szum, fotopolis, nngt notes na 6 tygodni