fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 20.06.2024
18:00–19:30

Wykład
Muzeum Warszawy
udział bezpłatny

Sonia Delaunay – projektantka | „Julia Keilowa. Projektantka” 

Sonia Delaunay – projektantka | „Julia Keilowa. Projektantka” 

Działalność Sonii Delaunay (1885-1979) jako artystki, zgodnie z duchem epoki nie ograniczała się jedynie do malarstwa. Tworzyła także ubiory i tkaniny. Wyszła w tym zakresie daleko poza jednostkowe eksperymenty. Przez lata projektowała wzory tkanin dla holenderskiego domu towarowego Metz & Co. Jej twórczość nie tylko wciąż inspiruje, ale i jest reinterpretowana przez kolejne pokolenia badaczy i badaczek.

dr Piotr Szaradowski, Wykładowca School of Form Uniwersytetu SWPS, autor książki Francja elegancja. Z historii haute couture (2016). Doświadczony muzealnik, kurator i autor scenariuszy wystaw poświęconych modzie XX wieku, opiekun studyjnej kolekcji mody XIX –XXI w. Niezmiennie ciekawi go w jaki sposób mówi się o historii mody i jak zmienia się ona jako dyscyplina badawcza. Miłośnik muzealnych podróży i kotów.

Dowiedz się więcej o wystawie „Julia Keilowa. Projektantka”.

Bezpłatne bilety będą do pobrania w kasie Muzeum Warszawy na godzinę przed wykładem.

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchu


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.