fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 01.12.2022
18:00–19:30

Spotkanie
Muzeum Warszawy
udział bezpłatny

Spotkanie wokół książki „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”

Spotkanie wokół książki „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”

Fotografia opowiada lata 90. i Warszawę tamtego czasu jak żadne inne medium. Wystawę „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.” uzupełnia książka pod tym samym tytułem.

Na jej łamach można zobaczyć 250 fotografii kilkunastu autorów, z których wiele publikowanych jest po raz pierwszy. Zdjęciom towarzyszą fragmenty rozmów przeprowadzone przez Julię Staniszewską ze specjalistami i specjalistkami zajmującymi się fotografią w latach 90. m.in. właścicielem słynnego labu Relax, a także teksty autorstwa Karoliny Puchały-Rojek, Adama Mazura i Witolda Kanickiego oraz subiektywny przegląd wydarzeń lat 90. Błażeja Brzostka.

Warszawa i fotografia opowiadają tu o sobie nawzajem.

Do kupienia w sklepie Muzeum Warszawy.

Książkę można będzie kupić na miejscu, w księgarni Muzeum Warszawy, ze specjalną zniżką!

Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.

W spotkaniu udział wezmą:

Karolina Puchała-Rojek – historyczka sztuki i fotografii, kierowniczka działu Centrum Fotografii Muzeum Warszawy. Autorka tekstów z historii fotografii polskiej, kuratorka i redaktorka książek fotograficznych. Współzałożycielka i przez sześć lat prezeska Fundacji Archeologia Fotografii.

Julia Staniszewska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych i Studia Prób w Szkole Wajdy. Autorka dokumentalnych cykli fotograficznych i filmu „Trzy rozmowy o życiu”. Od kilku lat opracowuje zbiory archiwum fotograficznego Chrisa Niedenthala, od roku pracuje w Centrum Fotografii Muzeum Warszawy.

Witold Kanicki – doktor historii sztuki, adiunkt na Wydziale Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, wykładowca Zürcher Hochschule der Künste w Zurychu (2015–2019) oraz Warszawskiej Szkoły Fotografii. Honorowy członek ZPAF. Niezależny krytyk i kurator. Autor kilkudziesięciu tekstów o sztuce i fotografii, publikowanych m.in. na łamach „Kwartalnika Fotografia”, „Artluka”, „Exitu”.

Spotkanie poprowadzi Agata Napiórska – dziennikarka, redaktorka naczelna magazynu „Zwykłe Życie”, autorka książki „Jak oni pracują: rozmowy o pracy, pasji i codziennych sprawach polskich twórców”.

Informacje praktyczne:

Miejsce: Spotkanie odbędzie się na żywo w Gabinecie Portretów Muzeum Warszawy przy Rynku Starego Miasta 42.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.