fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob., 23.04.2022
16:00–18:00

Warsztaty
Muzeum Warszawy
10 zł

Szkicownik warszawski

Szkicowanie to sposób na złapanie oddechu w pędzącej metropolii. Zwolnij, przyjdź na Stare Miasto i naucz się odpoczywać z ołówkiem w ręku. Dlaczego warto? Rysowanie odpręża, ćwiczy koncentrację, pozwala dostrzec to, co na pierwszy rzut oka może pozostawać niezauważone. Na spotkaniach uczymy się uważnej obserwacji struktury oraz dekoracji, by poznać dany przedmiot.

Poza tym, dyskutujemy o tym, co stanowi o pięknie danej rzeczy, które linie są miłe dla oka, jak kształt przedmiotu związany jest z jego funkcją oraz jak narysować to, co się widzi. Warsztaty rysunku mają miejsce na wystawie głównej „Rzeczy warszawskie”.

Osoby prowadzące zajęcia są do dyspozycji uczestników, towarzyszą podczas szkicowania, służą pomocą i radą. Za każdym razem rysujemy w kameralnej grupie, dzięki czemu jest nam raźniej. A przy tym uczymy się od siebie nawzajem, ponieważ popatrywanie prac innych pozwala dostrzec różne sposoby widzenia i inne rozwiązania rysunkowe.

Informacje praktyczne:

Dla kogo: dla młodzieży, dorosłych i seniorów
Czas trwania: 90 minut
Maksymalna liczba uczestników: 10 osób
Miejsce spotkania: przy kasach w kamienicy nr 42

Bilety dostępne na 3 tygodnie przed wydarzeniem.

Przybory: ze względu na zabytkowy charakter wnętrz i bezpieczeństwo eksponatów nie używamy farb, tuszu ani innych technik wodnych. Można przyjść z własnymi przyborami albo korzystać z materiałów dostępnych na miejscu lub zakupić muzealny szkicownik i zestaw ołówków.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.