czw., 13.12.2018

Muzeum Warszawy

Sztuka warszawska w latach I wojny światowej

Lata I wojny światowej to trudny okres przejściowy między sztuką młodopolską a nowymi poszukiwaniami artystycznymi. Co więcej, Warszawa była w tym czasie skromnym ośrodkiem artystycznym. Dzięki swobodzie działalności kulturalnej przyznanej przez niemieckie władze okupacyjne środowiska artystyczne zbierały siły do wielkiego skoku, który nastąpił w wolnej Polsce.

Prowadzący:

Jacek Bochiński, historyk sztuki, pracownik Muzeum Warszawy, zajmuje się warszawskim malarstwem i grafiką, ze szczególnym uwzględnieniem ich warstwy ikonograficznej

Wydarzenie towarzyszące wystawie Odzyskana stołeczność. Warszawa 1915–1918