niedz., 03.12.2023

Muzeum Warszawy
udział bezpłatny

Termokoloryzacja na Bródnie. Spacer z Marcinem Matuszewskim

Bródno włączono w granice Warszawy w 1916 roku. Krążą o nim przeróżne opowieści, przepełnione historiami i legendami miejskimi, zdania na jego temat są mocno podzielone. To miejsce ze wszech miar intrygujące!

Podczas spaceru przyjrzymy się architekturze tego wyjątkowego osiedla. Spróbujemy odnaleźć jego tożsamość. Zadamy sobie pytanie, co Bródno chce nam o sobie powiedzieć, a co stara się ukryć.

Inspiracją do spaceru jest zakupiony do zbiorów Muzeum Warszawy obraz Bartosza Kokosińskiego „Bródno” z cyklu „Termokoloryzacja”. Obecnie można go oglądać na wystawie czasowej WARSZAWA W BUDOWIE 15: Zimno już było w Muzeum Woli.

Miejsce spotkania: ul. Kondratowicza 2, przy kościele św. Włodzimierza, stacja metra Bródno

Ilustracja: Bartosz Kokosiński, „Bródno” z cyklu „Termokoloryzacja”, 2015, zbiory Muzeum Warszawy, MHW 32572

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Program „Narodowa kolekcja sztuki współczesnej”

Nazwa zadania: Rozwój kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Warszawy – II etap – malarstwo

Wartość realizacji zadania: 165 180,00 zł
Wartość dofinansowania : 130 000,00 zł