sob., 21.10.2017

Zajęcia rodzinne
Muzeum Warszawy
Wstęp płatny 10 zł

Twórcza RZECZYwistość / Co by było gdyby … zamienić się czupryną?

Na spotkania z tego cyklu zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym (2,5-5lat) wraz z opiekunami. Podczas zabawy oraz rozmów będziemy poznawać Rzeczy warszawskie. Zajęcia są nastawione na doświadczanie i tworzenie.

W każdy drugi piątek i drugą sobotę miesiąca zastanawiamy się Co to? Kto to? Inspiracją tych spotkań jest wybrany obiekt z naszego muzeum. Poprzez zabawy i ćwiczenia poznajemy daną rzecz, badamy najprostsze zagadnienia z nią związane. Wszystko osadzone w otaczającej nas rzeczywistości. Następnie tworzymy przy użyciu różnych narzędzi oraz ciekawych technik plastycznych.

W trzeci piątek i trzecią sobotę miesiąca dajemy ponieść się fantazji! Co by było gdyby… to spotkania, na których patrzymy na rzeczywistość z przymrużeniem oka. Tworzymy w oparciu o zagadki, pytania, domysły. Przede wszystkim dobrze się bawimy!

PAŹDZIERNIK / Twórcza RZECZYwistość – od konkretu do twórczych działań

Co by było gdyby … zamienić się czupryną? (Gabinet Portretów)

Spotkanie 1 / 20.10.2017 – piątek, godz 16.00
Spotkanie 2 / 21.10.2017 – sobota, godz 11.00 ALBO 15.00

W październiku nasze działania skupiają się wokół GŁOWY. Głowa pełna pomysłów, głowa w ramie, głowa 3D. Fryzura nadaje charakter naszemu wyglądowi. Warkocze, loki, irokez, a może rozwiana grzywa? Jak właściwie uczesane są osoby przedstawione na obrazach w Gabinecie Portretów? “Co by było gdyby… można było zamieniać się czuprynami?”. Sprawdzimy to na zajęciach wcielając się w role stylistów.

Koszt zajęć: 10 zł od uczestnika
Ilość uczestników: maks. 15
Miejsce spotkania: kasy w kamienicy nr 42
Terminy spotkań: drugi i trzeci piątek miesiąca godz. 16.00-17.00, druga i trzecia sobota miesiąca godz. 11.00-12.00, 15.00-16.00