czw., 04.04.2024

Muzeum Warszawy
wstęp wolny

Utrwalanie. Funkcje albumów fotograficznych w praktykach artystycznych i tworzeniu opowieści

Spotkanie i dyskusja towarzyszące wystawie „Śliczna jest młodość naszego wieku. Fotoalbumy 1850-1950”.

Rozmowę z Rafałem Milachem i Igorem Omuleckim poprowadzi Julia Staniszewska.

Albumy, notesy, rodzinne kolekcje slajdów – jakie funkcje mają w praktyce twórczej współczesnych artystów? Z Rafałem Milachem porozmawiamy o albumie jako narzędziu pracy na przykładzie pokazywanych na wystawie notesów do projektu O człowieku, który skoczył z mostu. Z Igorem Omuleckim porozmawiamy o pracy z rodzinnymi archiwami fotograficznymi, w tym o pokazach slajdów, które tak jak wspólne oglądanie albumów są pretekstem do spotkania i snucia opowieści wokół fotografii.

Spotkanie obędzie się w Kinie Syrena Muzeum Warszawy (Rynek Starego Miasta 42).

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchową

Sprawdź program wydarzeń towarzyszących wystawie.

CENTRUM FOTOGRAFII

Wystawa jest częścią programu Centrum Fotografii, nowej inicjatywy Muzeum Warszawy, której celem jest rozwijanie zainteresowania fotografią.

Projekt Focus on Photography Centrum Fotografii korzysta z dofinansowania otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii – z funduszy EOG i funduszy norweskich oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.