fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob., 30.09.2023
12:00–13:00

Warsztaty
Muzeum Warszawy
10 zł

Warszawa to też ogród | Festiwal Żydowskiego Jedzenia TISZ

Warszawa to też ogród | Festiwal Żydowskiego Jedzenia TISZ

Czy wracając w dzieciństwie „z podwórka”, przynosiliście do domu pieczarki, które rosły na okolicznych trawnikach? A może zbieraliście opadłe śliwki, trochę już zdziczałe, ale ciągle nadające się na domowe kompoty?

W domu, już z rodzicami, smażyliśmy je, gotowaliśmy, a następnie dumni ze swego wkładu zasiadaliśmy przy wspólnym stole. Dziś już prawie nie pamiętamy czasów, kiedy w Warszawie jedzenie się nie tylko kupowało, ale i znajdowało. Tuż koło domu.

Warsztaty, w czasie których odkryjemy miejsca, gdzie dawniej chodzono po mirabelki, śliwki, pieczarki.

Czy nadal znajdziemy drzewa owocowe w stolicy? Poznamy historię warszawskich ogrodów użytkowych oraz porozmawiamy, jak kuchnia mieszkańców Warszawy inspirowała pracę ogrodników. Zastanowimy się też, czy warto na nowo odkrywać dawne przepisy kulinarne.

Program Festiwalu Żydowskiego Jedzenia TISZ: polin.pl/pl/tisz2023


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.