sob., 26.02.2022

Warsztaty rodzinne
Muzeum Warszawy

Warszawiacy przy pracy: pasamonik

Kto w dawnych wiekach zaopatrywał się u pasamonika? Z jakich materiałów korzystał on w swoim warsztacie? Co łączyło go z paśnikiem i rymarzem?

Podczas zajęć poznamy narzędzia i wytwory rzemiosła szmuklerskiego. Zbadamy tajniki wytwarzania przedmiotów pasmanteryjnych i wykonamy ozdobne paski, posługując się jedną z technik rękodzielniczych.

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 9–12 lat

Miejsce: Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 28-42

Wydarzenie jest częścią cyklu warsztatów rodzinnych Warszawiacy przy pracySprawdź terminy pozostałych warsztatów.