fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

czw., 29.11.2018
18:00–19:30

Spotkanie
Muzeum Warszawy
wstęp wolny

Warszawska Syrena w latach I wojny światowej (SPOTKANIE ODWOŁANE)

SPOTKANIE ODWOŁANE

 

W XIX wieku pod zaborem rosyjskim Syrena zniknęła z herbu umieszczanego wcześniej na oficjalnych dokumentach miejskich. Podczas I wojny światowej, w nowych realiach politycznych, pojawiła się możliwość powrotu do dawnego znaku. Wykład poświęcony jest staraniom władz miasta dążących do ustalenia nowego herbu oraz jego miejsca w życiu warszawiaków w okresie I wojny światowej.

 

Prowadzący:

Krzysztof Zwierz, absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, pracownik Działu Badań nad Warszawą Muzeum Warszawy. Swoje zainteresowania badawcze skupia wokół dziejów społecznych i politycznych Warszawy w XVI i XVII wieku, Starego Miasta oraz historii prawobrzeżnej części miasta. Przygotował pracę poświęconą rozwojowi Warszawy w kontekście odbywających się w niej sejmów w latach 1570-1655.

 

 

Wydarzenie towarzyszące wystawie Odzyskana stołeczność. Warszawa 1915–1918


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.