sob., 29.01.2022

Zajęcia rodzinne
Muzeum Warszawy

Warsztaty rodzinne: porządki domowej roboty

Pomyśl o swoich domowych obowiązkach – jak wpisują się w plan dnia?

Podczas warsztatów porównamy je z pracami służących i dowiemy się, jakie czynności brały na swoje barki. Sprawdzimy też, jakie przedmioty pomagały im uporać się z codzienną rutyną – praniem, sprzątaniem, cerowaniem… Czy rzeczywiście tak łatwo było ich używać?

Na zakończenie, aby ułatwić sobie przyszłe porządki, wspólnie wykonamy doskonały środek czystości – domowej roboty oczywiście!

Dla kogo: od 12 roku życia

Więcej o wystawie Niewidoczne. Historie warszawskich służących na naszej stronie.