sob., 09.10.2021

Muzeum Warszawy
wstęp bezpłatny

Wycieczka po Puszczy Kampinoskiej z przyrodnikiem Konradem Drzewieckim

Obserwacja różnych krajobrazów lasu i poszczególnych ekosystemów wraz z ich mieszkańcami.

Przewodnikiem podczas wycieczki będzie Konrad Drzewiecki.

UWAGA: trasa wycieczki liczy ok. 20-26 km, prosimy o przemyślany udział w wydarzeniu.

Informacje praktyczne:

Miejsce startu: 6:40 na Dworcu Gdańskim, zakup biletów we własnym zakresie i wspólny przejazd autobusem rejsowym o 6:50 (odjazd punktualny). Dojazd w miejsce docelowe ok. 8:00.

W zależności od sytuacji (pogoda, temperatura, nastawienie uczestników) ustalone są dwa warianty trasy czyli ok. 20 km i ok. 26 km. Bardzo różnorodne i stosunkowo mało oblegane. W zależności od wyboru wariantu spacer kończy się ok. 15/16 lub jeśli tempo będzie wolniejsze ok. 17.

Powrót komunikacją ZTM – każdy z uczestników musi zakupić bilet PKS (10 pln) oraz wrócić komunikacją ZTM, cena ok. 7 pln (chyba, że ktoś będzie miał dwustrefową kartę miejską).

Prosimy o zabranie odpowiedniego ubrania, prowiantu i napojów.

Limit miejsc: 20 osób (bezpłatne bilety do pobrania 2 tygodnie przed wydarzeniem)

Dowiedz się więcej o wystawie Sayam Ghosh: Jak powraca las.

Projekt finansowany przez m. st. Warszawa.

logo organizatorów: muzeum Warszawy, zakochaj się w warszawie; logo partnerów: sputnik fotos, zarząd zieleni m.st. Warszawy, kampinowski park narodowy, zmiany; logo patronów medialnych: magazzyn szum, fotopolis, nngt notes na 6 tygodni