czw., 14.12.2023

Muzeum Warszawy
udział bezpłatny

Wykład o Marcinie Kędzierskim, Jarosławie Modzelewskim i Pawle Susidzie

Co łączy samochód na cegłach, marsz z okazji 75-lecia wybuchu powstania warszawskiego i okolice placu Bankowego? To motywy, które pojawiły się na zakupionych w tym roku do kolekcji Muzeum Warszawy obrazach uznanych, współczesnych malarzy.

Podczas spotkania przybliżymy sylwetki ich autorów: Jarosława Modzelewskiego, Pawła Susida i Marcina Kędzierskiego. Opowiemy o najważniejszych założeniach twórczości wspomnianych artystów, a także o wykorzystywanych przez nich motywach i o tym, jak indywidualne biografie łączą z praktyką twórczą.

Godzina W, Marcin Kędzierski, 2019, zbiory Muzeum Warszawy

Ilustracja główna: Warszawa na cegłach, przytrzaśnięte palce, Jarosław Modzelewski, 2021, zbiory Muzeum Warszawy

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Program „Narodowa kolekcja sztuki współczesnej”

Nazwa zadania: Rozwój kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Warszawy – II etap – malarstwo

Wartość realizacji zadania: 165 180,00 zł
Wartość dofinansowania : 130 000,00 zł