fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 29.09.2022
18:00–20:00

Wykład
Muzeum Warszawy
udział bezpłatny

Czesanie historii pod włos, czyli o warszawskim doświadczeniu herstorycznym | Sylwia Chutnik

Czesanie historii pod włos, czyli o warszawskim doświadczeniu herstorycznym | Sylwia Chutnik

Wykład o badaniu i rozumieniu historii kobiet w perspektywie losów Warszawy. Dotyczyć będzie metodologii, sylwetek bohaterek i sposobów odkrywania „brakującej połowy dziejów”.

Przypomnimy prace naukowe i społeczne projekty na ten temat, a także przyjrzymy się ofercie warszawskich muzeów.

Sylwia Chutnik – kulturoznawczyni i działaczka społeczna, pisarka i felietonistka, laureatka Paszportu Polityki w kategorii Literatura za rok 2008, trzykrotnie nominowana do Nagrody Literackiej Nike (w 2009 za Kieszonkowy atlas kobiet, w 2013 za Cwaniary i w 2015 za W krainie czarów). Do 2019 jej książki wydano w dziewięciu państwach. Prezeska zarządu warszawskiej Fundacji Mama.

Wykład odbywa się w Bibliotece Muzeum Warszawy i będzie transmitowany na żywo na Facebooku Muzeum Warszawy. Wstęp wolny w ramach dostępności miejsc w sali.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.