sob., 02.04.2022

Spacer
Muzeum Warszawy

Zdarzyło się w Warszawie: Stare Miasto i okolice

Siedem wieków – właśnie tyle ma Warszawa! Dziś to wielkie miasto.

Po jego ulicach pędzą kolorowe auta, a obok, z wartkim prądem Wisły płyną łódki. A jaka była kiedyś? Bawiąc się i uważnie obserwując otoczenie, wspólnie odkryjemy, co się zmieniło i Zdarzyło się w Warszawie przez ten czas! Książka w dłoń i… w drogę!

Stare Miasto i okolice

Przemierzając Stare Miasto i jego okolice poszukamy śladów dawnego miasta. Sprawdzimy, jak rosła i zmieniała się Warszawa. Co się tu działo przez ostatnie siedem wieków? Przyjrzymy się zdarzeniom, które na zawsze zmieniły bieg historii – miasta, jego mieszkańców i mieszkanek.

Spacer jest częścią cyklu spacerów promujących nową książkę dla dzieci.

Książkę Zdarzyło się w Warszawie. Historia miasta dla dzieci kupisz w sklepie Muzeum Warszawy.

Informacje praktyczne:

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 6-10 lat
Czas trwania: 60 minut
Maksymalna liczba uczestników: 20 osób (w tym opiekunowie)
Bilety: 5 zł za uczestnika (bilet obowiązuje również opiekuna)
Miejsce spotkania: przy kasach muzealnych przy Rynku Starego Miasta nr 42

Ilustracja z książki: Zdarzyło się w Warszawie. Historia miasta dla dzieci, Muzeum Warszawy, Warszawa, 2022