pon., 15.11.2021

Muzeum Warszawy
wstęp bezpłatny

Zielono nie zawsze znaczy tanio. Ekologia i technologie energooszczędne w mieście | ONLINE

W miastach jest nam ciągle za gorąco, mamy coraz mniej wody, towarzyszą nam coraz silniejsze wiatry. Po prostu klimat daje się nam we znaki. Klimat, a bardziej szczegółowo, to co my zrobiliśmy klimatowi naszymi działaniami.

Podczas warsztatów przyjrzymy się różnym narzędziom adaptacji miast do wyzwań klimatycznych. Szczególnie porozmawiamy o technologiach energooszczędnych, które działają już w podobnych do Warszawy miastach i które mogłyby sprawdzić się u nas.

Informacje praktyczne:

Warsztaty poprowadzi dr inż. arch. Anna Tofiluk – wykładowczyni na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, która posiada rozległą wiedzę o projektowaniu proklimatycznym.

Wydarzenie online odbędzie się na Zoomie. Zapisy poprzez formularz Google.

Dane do zalogowania się na Zoomie:

Passcode: zielono

Warsztaty realizowane w ramach projektu „Miasto tworzą obywatele. Cykl spotkań i warsztatów w Muzeum Warszawy”.