06.05.2024 / Aktualności, Biblioteka Warszawska

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Literackiego „Z Syreną w Warszawie”

Znamy już nazwiska zwycięzców Międzynarodowego Konkursu Literackiego „Z Syreną w Warszawie”.

Tegoroczna edycja organizowanego przez Muzeum Warszawy Międzynarodowego Konkursu Literackiego dla obcokrajowców uczących się języka polskiego przebiegała pod hasłem „Z Syreną w Warszawie”.

Konkurs skierowany był do osób pełnoletnich uczących się języka polskiego jako obcego. Głównym jego celem było zainteresowanie obcokrajowców Warszawą, popularyzacja polskiej kultury i języka. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było napisanie wiersza tematycznie związanego z Warszawą.

W konkursie wzięły udział osoby m.in. z takich państw jak Wielka Brytania, Hiszpania, Argentyna, Czechy, Ukraina czy Chiny.

Prace zostały oceniane pod względem zgodności z tematem konkursu, kreatywności i oryginalności.

Komisja wyłoniła laureatkę konkursu. Została nią Zhang Wenjing z Chin, autorka wiersza „Warszawskie spotkanie”. Przyznała również dwa wyróżnienia: dla Marcelo Gabriela Fontany z Argentyny, za wiersz „Spacer po Warszawie” oraz dla Aliny Titovskiej z Ukrainy, za wiersz „Miła Warszawo”.

Gratulujemy zwyciężczyniom. Składamy również serdeczne podziękowania autorom wszystkich prac i dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.