14.10.2019 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi, nagrody i wyróżnienia

Wyróżnienie dla wystawy „Praga sensorycznie”

Miło nam poinformować, że wystawa czasowa Muzeum Warszawskiej Pragi zdobyła wyróżnienie jury konkursu Słoneczniki, w kategorii Empatia.

Konkurs jest plebiscytem na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci, który po raz ósmy wyłonił wartościowe miejsca i projekty w Warszawie.

Wyróżnienie odebrała Karolina Jusińska, kuratorka wystawy Praga Sensorycznie, oraz Monika Mazurek, producentka wystawy, podczas gali rozdania nagród w Teatrze Muzycznym Roma.

Wyróżnienie w kategorii „Empatia” przyznano po raz pierwszy. Obecna na gali prof. Jagoda Cieszyńska podkreśliła wagę kształtowania zachowań empatycznych oraz konkretnych struktur mózgowych za nie odpowiedzialnych. Podkreślała, że to kształtowanie odbywa się dzięki kontaktom twarzą w twarz oraz wielorakim zajęciom uczącym dzieci otwartości, obcowania z przyrodą i innymi ludźmi.

Wystawę Praga sensorycznie można zwiedzać i poznawać wszystkimi zmysłami do 29 grudnia.

Fot. slonecznik.czasdzieci.pl