13.11.2017 / Aktualności

Wystarczy “iskra”, czyli nocne życie biblioteki Muzeum Warszawy

Kto zaplamił podłogę? Kto zrzucił ulotki ze stołu? Dokąd leci samolot? Co się dzieje w bibliotece po zmroku? Jan Krzysztof Nosal, laureat I edycji Konkursu Literackiego Biblioteki Muzeum Warszawy i uczeń trzeciej klasy Gimnazjum nr 72 w Warszawie, zainspirował się muzealną czytelnią i umieszczonymi w niej ściennymi grafikami przeniesionymi z dawnej siedziby wydawnictwa ISKRY.

A co porabiają bohaterowie grafik w ciągu dnia? Dowiecie się po odwiedzeniu Biblioteki Muzeum Warszawy. Zapraszamy!

Wejdź na: muzeumwarszawy.pl/biblioteka

Czytelnia w Bibliotece Muzeum Warszawy otwarta: wtorek, środa, piątek w godz. 10.00–16.00, czwartek w godz. 10.00–19.00

Biblioteka udostępnia zbiory na miejscu. To głównie wydawnictwa polskie i zagraniczne poświęcone Warszawie, m.in.: albumy, przewodniki po mieście, czasopisma varsavianistyczne, a także książki o stolicy dla dzieci i młodzieży. Bibliotekarze przeprowadzają kwerendy tematyczne. Ściany czytelni zdobią rysunki znanych grafików, przeniesione z siedziby wydawnictwa ISKRY.