13.03.2020 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku, nagrody i wyróżnienia

Co jest zabytkiem? – gra miejska wyróżniona w konkursie Golden Cubes Awards

Miło nam poinformować, że nasza gra miejska „Co jest zabytkiem?” została wyróżniona w kategorii Instytucja w konkursie edukacji architektonicznej Golden Cubes Awards.

W tym roku pierwszą polską edycję konkursu przygotował Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki.

Golden Cubes Awards przeznaczony jest dla osób, szkół, organizacji i instytucji zajmujących się powszechną edukacją architektoniczną. Celem konkursu jest zachęta i wsparcie tych, którzy wprowadzają kulturę architektoniczną oraz pomagają dzieciom i młodzieży, od wieku szkolnego do osiągnięcia pełnoletności, w zrozumieniu procesów architektonicznych i kształtowania przestrzeni.

Gra „Co jest zabytkiem?” to kreatywny sposób na poznanie historii Starego Miasta.  Swoją przygodę i odkrywanie tajemnic Starówki rozpoczniesz na Rynku Starego Miasta 42 lub w Centrum Interpretacji Zabytku na ulicy Brzozowej 11/13. Wypożyczysz tu plecaki z zadaniami do rozwiązania.

Gra odbywa się wśród staromiejskich murów, gdzie czekają Cię zadanie m.in. wykonanie dekoracyjnego sgraffita, ułożenie puzzli tak, by dowiedzieć się jak przed wojną wyglądał dany budynek. Wcielając się w rolę detektywa, z kompasem i lornetką, rozszyfrujesz nazwy ulic i budowli na Starym Mieście.

Zapraszamy do wypożyczania plecaków i ruszania tropem zabytków. Zadania dostępne są w języku polskim i angielskim.

Więcej o grze przeczytasz na naszej stronie.