18.06.2020 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi

Zielone rzemiosło – warsztaty wspólnego tworzenia

Zapraszamy na warsztaty z cyklu Pracownia Rzemieślnicza – Zielone Rzemiosło. Spotkania prowadzi projektantka Ewelina Czaplicka Ruducha. W tym roku spotkamy się poprzez transmisję na żywo na naszym profilu na Facebooku.

Spotkania online organizujemy w soboty o godz. 11.00.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Dzięki instrukcjom i przygotowanym wykrojom nadal możemy wspólnie tworzyć. W opisach poszczególnych warsztatów podajemy listę narzędzi i materiałów, z których będziemy tworzyć.

Terminy i tematy spotkań:

27 czerwca: Dla relaksu – uszyj termofor i przepaskę na oczy
11 lipca: Mokasyny Pani Cecylii – warsztat szycia butów
18 lipca: Recykling mat do jogi na sandały i japonki
8 sierpnia: Tkanie myjek z włókien agawy
22 sierpnia: Prototypowanie z materiałów alternatywnych
5 września: Nowe buty bez kupowania  – warsztat szycia czapsów

Cykl Zielone rzemiosło to wykłady, warsztaty i debaty organizowane w ramach Pracowni Rzemieślniczej. Cykl promuje zrównoważone projektowanie dla prototypowania i poszukiwanie nowych rozwiązań technologicznych i materiałowych.

To autorski program Eweliny Czaplickiej Ruduchy. Na warsztaty zapraszamy projektantów, studentów szkół artystycznych, młodzież szkół ponadpodstawowych, pasjonatów, ludzi nowej fali rzemiosła, osoby szukające innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań.

Warsztat odbywa się w ramach Pracowni Rzemieślniczej wyposażonej w narzędzia i maszyny pozyskane od warszawskich wytwórców w celu popularyzacji i transferu rzemiosła. Program Pracowni w 2020 roku realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.