fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

10.10.2017 / Aktualności, nagrody i wyróżnienia, Wydawnictwa

Znak The White Raven dla „Legend warszawskich. Antologii”

Znak The White Raven dla „Legend warszawskich. Antologii”

Ta książka przebojem zdobywa świat – nie ma w tym odrobiny przesady. Świadczy o tym kolejne wyróżnienie. Tym razem w międzynarodowym plebiscycie The White Ravens 2017.

Nagrodę przyznaje International Youth Library w Monachium, a to największy w Europie ośrodek badawczy nad książką dziecięcą. Prezentacja „Białych Kruków” [The White Ravens] i towarzyszącego plebiscytowi katalogu odbędzie się 12 października w czasie Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie nad Menem. Następnie książki będą pokazywane w czasie Bologna Children’s Book Fair 2018.

Informacja o wyróżnieniu na stronie Polskiej Sekcji IBBY
Opis publikacji w bazie International Youth Library

„Legendy warszawskie. Antologia”, projekt i ilustracje: Wojciech Pawliński, wybór: Anna Marta Zdanowska, opracowanie: Julia Odnous