16.05.2023 / Aktualności, Biblioteka Warszawska, Warszawa dla obcokrajowców

Znamy zwyciężczynie konkursu „O Warszawie przy kawie”

Tegoroczna II już edycja zorganizowanego przez Muzeum Warszawy Międzynarodowego Konkursu Literackiego dla obcokrajowców uczących się języka polskiego przebiegała pod hasłem „O Warszawie przy kawie”.

Konkurs skierowany był do osób pełnoletnich uczących się języka polskiego jako obcego. Głównym jego celem było zainteresowanie obcokrajowców Warszawą, popularyzacja polskiej kultury i języka. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było napisanie wiersza tematycznie związanego z Warszawą.

W konkursie wzięły udział osoby z takich państw jak: Anglia, Czechy, Mongolia, Ukraina, Bułgaria, Bośnia i Hercegowina.

Prace zostały oceniane pod względem zgodności z tematem konkursu, kreatywności i oryginalności.

Komisja wyłoniła laureatkę konkursu. Została nią Nomin Batbayar z Mongolii, autorka wiersza „Ciepły uścisk”.

Przyznała również dwa wyróżnienia: dla Żuliany Żelewy z Bułgariii za wiersz „Enigma Polska” oraz dla Hanny Smaliichuk z Ukrainy za wiersz „Nigdy miłość nie była moją stacją”.

Gratulujemy zwyciężczyniom. Składamy również serdeczne podziękowania autorom wszystkich prac i dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.