02.10.2023 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku

Zniszczenie i odbudowa Starego Miasta

Oprowadzanie po wystawie „Zniszczenie i odbudowa Starego Miasta” w Centrum Interpretacji Zabytku to najlepszy wstęp do poznania historii Starego Miasta.

Dowiesz się tu wiele o jego zniszczeniu i odbudowie, a także o okolicznościach wpisania historycznego centrum Warszawy na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zobaczysz fragmenty odkrytego przez archeologów staromiejskiego muru, jedyne kolorowe zdjęcia z Powstania Warszawskiego zrobione przez Ewę Faryszewską, fotografie z kolejnych etapów odbudowy, uzupełnione informacjami o Biurze Odbudowy Stolicy.

Poznasz najważniejszych architektów odbudowy i ich pracownie.

Informacje praktyczne

Oprowadzania odbywają się w czwartki 5, 12, 19 i 26 października o godzinie 16.00.

Udział na podstawie bezpłatnych biletów do pobrania w kasie muzealnej lub online. POBIERZ BILET.