fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

17.04.2023 / Aktualności, Muzeum Farmacji, Muzeum Warszawskiej Pragi

Wspieramy akcję Żonkile!

Wspieramy akcję Żonkile!

19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. W jej trakcie wolontariusze roznoszą papierowe żonkile, które symbolizują pamięć o tamtych wydarzeniach.

Wspieramy akcję, dlatego 19 kwietnia w Muzeum Warszawy i oddziałach otworzymy punkty dla wolontariuszy, w których będą mogli zrobić sobie przerwę i odpocząć.

Punkty dla wolontariuszy

  • Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42
  • Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52
  • Muzeum Farmacji, ul. Piwna 31/33

Obchody 80. rocznicy

Przygotowaliśmy program spacerów miejskich i wykładów z okazji rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskich.

Od 16 kwietnia do 16 maja będziemy opowiadać historię społeczności żydowskiej. Uczestnicy spacerów miejskich po Woli i Pradze poznają miejsca związane z pamięcią o żydowskiej Warszawie Szpitala Bersonów i Baumanów, Kładki Pamięci przy ul. Chłodnej czy dawnych modlitewni przy ul. Targowej. Pokażemy zbiór fotografii i filmów z getta.