05.09.2019 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku, Muzeum Farmacji, Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Woli

Zostań edukatorem w Muzeum Warszawy i jego oddziałach

Zostań edukatorem w Muzeum Warszawy i jego oddziałach. Zapraszamy studentów i absolwentów kierunków humanistycznych, społecznych i przyrodniczych. Wymyśl i poprowadź lekcje, spotkania i warsztaty towarzyszące wystawom stałym oraz czasowym.

Co oferujemy, czyli jak wygląda współpraca?

• Damy Ci możliwość realizowania własnych pomysłów na rozbudowanie oferty edukacyjnej
  • Samodzielnie wybierzesz grupę wiekową, z którą chcesz współpracować
  • Skonsultujemy merytoryczny zakres programu dostosowanego do wybranej lokalizacji muzeum
  • Skorzystasz ze szkoleń, w tym dotyczących pracy z osobami z niepełnosprawnościami
  • Dostarczymy materiały niezbędne do realizacji programu edukacyjnego
  • Razem stworzymy elastyczny harmonogram pracy
  • Oferujemy umowę zlecenie (wysokość wynagrodzenia w danym miesiącu uzależniona jest od liczby przeprowadzonych lekcji).

Szukamy osób:

• kreatywnych,
  • komunikatywnych,
  • odpowiedzialnych,
  • zorganizowanych,
  • energicznych,
  • otwartych,
  • elastycznych i gotowych do samodzielnego podejmowania decyzji w nieoczekiwanych sytuacjach,
  • pełnych entuzjazmu w pracy z ludźmi,
  • dyspozycyjnych,
  • otwartych na zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności.

Dodatkowymi atutami będą:

• znajomość języka angielskiego,
  • doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą (także w formie wolontariatu),
  • zdolności manualne.

Znajdujemy się w 10 lokalizacjach w Warszawie, w których przybliżamy różne zagadnienia związane z miastem. W każdej z nich poszukujemy osób z innym doświadczeniem lub zainteresowaniami.

Do pracy w siedzibie głównej Muzeum Warszawy oraz w oddziałach: Muzeum Warszawskiej PragiMuzeum Woli zapraszamy osoby:

• posiadające podstawową wiedzę z zakresu historii Polski,
  • zorientowane w bieżących wydarzeniach kulturalnych, politycznych i społecznych,
  • zainteresowane historią i współczesnością Warszawy, w tym historią sztuki lub/i historią polityczną i ekonomiczną,
  • zainteresowane architekturą, sztuką lub/i zagadnieniami z zakresu działalności samorządu terytorialnego.

Do Centrum Interpretacji Zabytku zapraszamy osoby:

• posiadające podstawową wiedzę z zakresu historii i topografii Starego Miasta w Warszawie,
  • zainteresowane zabytkami i światowym dziedzictwem oraz różnorodnością kulturową,
  • zainteresowane działalnością UNESCO.

Do Muzeum Farmacji zapraszamy osoby:

• posiadające podstawową wiedzę z zakresu historii nauki, szczególnie medycyny,
  • o wykształceniu z zakresu nauk przyrodniczych,
  • znające lub chętne do nauki terminologii chemiczno-farmaceutycznej w języku angielskim.

Spotkanie informacyjne:

17 września 2019 (wtorek), godz. 18:30

Miejsce: kino Syrena, Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42

Informacje i kontakt:
edukacja@muzeumwarszawy.pl
tel. 22 665 645 603

Edukatorka Muzeum Warszawy przedstawia planszę grupie dzieci zwiedzających wystawę główną.