fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

28.11.2023 / Aktualności, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Warszawskiej Pragi, Zrób sobie prezent

Zrób sobie prezent

Zrób sobie prezent

Akcja „Zrób sobie prezent” to dzień w Muzeum Warszawskiej Pragi pełen warsztatów, spotkań i muzyki.

Jak co roku odbędą się przedświąteczne warsztaty prezentowe, podczas których stworzysz upominki dla bliskiej osoby lub siebie samego. W tym roku związane są one z wystawą czasową „Prawobrzeżne”. W związku z tym w ten dzień warsztaty poprowadzą związane z Pragą i Warszawą bliskie nam Aktywistki, Rękodzielniczki, Rzemieślniczki.

Sobota, 2 grudnia, od godziny 11.00 do godziny 16.00.

HARMONOGRAM

O godzinie 13.00 odbędzie się kuratorskie oprowadzanie Jolanty Wiśniewskiej po wystawie „Prawobrzeżne”. Pobierz bezpłatny bilet.

O godzinie 14.00 koncert zagra Orkiestra Społeczna.

3 grudnia w godzinach 11.00 – 16.00 na Nowym Bazarze Różyckiego weźmiesz udział w akcji Znajdź sobie prezent.

Poza tym w weekend 2 – 3 grudnia wstęp do wszystkich oddziałów Muzeum Warszawy jest bezpłatny.

Bezpłatne warsztaty otwarte

Broszki z przesłaniem: na stanowisku warsztatowym zrobisz broszkę-przypinkę z pozytywnym przesłaniem. Ozdobisz je kolorowymi wstążkami, tworząc rozweselające elementy odzieży, torby, plecaka – pełne dobrych myśli.

Wyplatane ozdoby świąteczne: stworzysz ozdoby choinkowe z kolorowych sznurków lub wyjątkowe makramowe prezenty na nadchodzące święta. Prowadzenie: Małgorzata Klimiuk  – rękodzielniczka, animatorka,  współpracuje z Praskim Stowarzyszeniem Mieszkańców „Michałów”.

Pamiątka z sitodruku: na miejscu dostępne będą torby płócienne (do wyczerpania zapasów) i plakaty, na których wykonasz druk techniką sitodruku wzoru przygotowanego specjalnie na tą okazję. Prowadzenie: Zuza Kruk, absolwentka ASP w Warszawie i Ania Jeglorz, absolwentka łódzkiego ASP.

Ceramiczne magnesy: przy stoisku warsztatowym ozdobisz magnes z hasłem „jestem prawobrzeżna”, „jestem prawobrzeżny” (uwaga: do wyczerpania zapasów). Prowadzenie: Baśka Kuczyńska – Ceramiczny kramik BaKu.

Warsztaty kreatywne: ozdobisz białe świece za pomocą techniki dekupaż. Gotowa świeca będzie piękną ozdobą domu w świątecznym czasie zimowych wieczorów. Prowadzenie: Klub Ukraińskich Kobiet, Fundacja Ukraiński Dom, www.ukrainskidom.pl.

Kolażowa pocztówka świąteczna: odkryjesz, jak za pomocą kilku prostych kroków, stworzyć nie tylko własne dzieło sztuki, ale i przy okazji niepowtarzalną kartkę świąteczną. Na warsztatach dowiesz się wszystkiego, co potrzebujesz, do przygotowania pracy w technice kolażu. Prowadzenie: Natalia Bet – dziennikarka i redaktorka, prywatnie związana z Nowym Bazarem Różyckiego (pawilony „nataliaszuka” i „Praski Klondike”).

Otwarte warsztaty linorytu

Godziny: godz. 10.00 – 16.00
Wstęp: 5 zł normalny / 3 zł ulgowy
Miejsce: Muzeum Drukarstwa, ul. Ząbkowska 23/25

Narysuj, wytnij, odbij – ilustruj jak prawdziwy grafik! Podczas warsztatów zaprojektujesz, a następnie wyrytujesz linoryty, czyli rysunki na specjalnej płytce linoleum. Wykonasz swój projekt i wydrukujesz go na zabytkowej prasie drukarskiej.

Warsztaty

Warsztaty odpłatne lub wymagające pobrania bezpłatnego biletu.

Kaletnicze innowacje – torba na lunch (16 +),
godz. 11.00 – 14.00, udział bezpłatny

Rozmaitości z krawatów uszyte,
godz. 11.00 – 13.00, wstęp: 10 zł

Haftowane portrety (16 +),
godz. 11.00 – 14.00, wstęp: 30 zł

Filcowanie: barwne korale,
godz. 11.00 – 13.00, wstęp: 10 zł

Świąteczne stroiki,
godz. 11.30 – 13.00, wstęp: 10 zł