17.10.2022 / Aktualności, Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry

Zwiedź Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry z kuratorką

Muzeum jest miejscem pamięci narodowej. Upamiętnia ofiary masowych egzekucji przeprowadzonych na terenie Puszczy Kampinoskiej. Obok znajduje się Cmentarz w Palmirach, a nad nim górują 3 krzyże otoczone jałowcami.

Sobotnie oprowadzania z kuratorem

Zwiedź wystawę z kuratorką, która opowie o wydarzeniach rozgrywających się w Puszczy Kampinoskiej w czasie II wojny światowej. Oprowadzania odbywają się w soboty o godzinie 12:00, trwają około godziny.

Dowiedz się więcej o wystawie.

Harmonogram oprowadzań w 2022 roku

• Listopad – 5, 12, 19, 26
  • Grudzień – 3, 17

Harmonogram oprowadzań w 2023 roku

• Styczeń – 14, 28
  • Luty – 11, 25
  • Marzec – 4, 11, 18, 25

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Dla kogo: osoby od 12 roku życia (o wejściu młodszych dzieci decydują ich opiekunowie)

Koszt: 5 zł

Bilety do kupienia online i w kasie biletowej (na miejscu płatność tylko gotówką). KUP BILET

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchową

Jeden poziom, szerokie przejścia, brak progów, w budynku łazienka dla osób poruszających się na wózkach i z problemami z poruszaniem.

Zdjęcia: Tomasz Kaczor