06.09.2021 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla rodzin

Zwiedzaj aktywnie z całą rodziną

Zostań Poszukiwaczem rzeczy!

Wizyta w Muzeum Warszawy to świetny pomysł na spędzenie kreatywnie czasu z całą rodziną, bo muzeum wcale nie musi być nudne.

W każdą sobotę i niedzielę w kasach Muzeum Warszawy na odwiedzających czekają specjalne karty z zadaniami, które pomogą każdemu zamienić się w poszukiwacza rzeczy. W labiryncie muzealnych gabinetów wystawy „Rzeczy warszawskie” można odkryć wiele tajemnic i poznać ich niezwykłe historie, samodzielnie rozwiązując zagadki. Czekają na Was karty o dwóch obiektach pozyskanych z badań archeologicznych na terenie Pałacu Saskiego i znajdujących się w Gabinecie Archeologicznym.

Jak to działa?

• Przyjdźcie do Muzeum Warszawy w sobotę lub niedzielę między godz. 11:00 a 14:00.
  • W kasie biletowej zakupcie bilety na wystawę stałą.
  • Pobierzcie kartę z zadaniami.
  • Rozwiązujcie wspólnie zagadki, poszukujcie rzeczy warszawskich, a przede wszystkim bawcie się dobrze.

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 4–12 lat
Koszt: 25 zł normalny/18 zł ulgowy, 50 zł bilet rodzinny (maksymalnie 2 dorosłych + od 1 do 6 dzieci)
Kiedy: każda sobota i niedziela, dowolnie w godz. 11:00–14:00

Niedziela z opowieścią

W każdą niedzielę o 12:00 zapraszamy na zwiedzanie Muzeum Warszawy w towarzystwie naszego edukatora. Poznaj tajemnice Warszawy i historie naszych niezwykłych kamienic. Odkryj opowieści ukryte w rzeczach warszawskich.

Koszt: 25 zł normalny/18 zł ulgowy, 50 zł bilet rodzinny