15.06.2023 / Aktualności, Biblioteka Warszawska, Warszawa dla obcokrajowców

Zwyciężczynie Międzynarodowego Konkursu Literackiego

Na zdjęciu zwyciężczynie II Międzynarodowego Konkursu Literackiego „O Warszawie przy kawie” w Gabinecie Widoków Warszawy Muzeum Warszawy.

13 czerwca Muzeum Warszawy gościło laureatkę II edycji Międzynarodowego Konkursu Literackiego dla obcokrajowców „O Warszawie przy kawie”, Nomin Batbayar z Mongolii oraz Hannę Smaliichuk z Ukrainy, która uzyskała wyróżnienie.

Uroczystego wręczenia nagrody głównej i upominków dokonała Dyrektorka Muzeum, Anna Duńczyk- Szulc wraz z kierowniczką Biblioteki, Katarzyną Žák-Caplot.

Uroczystość uświetniła swoją obecnością Dyrektorka Polonicum Uniwersytetu Warszawskiego, dr Justyna Zych oraz Aleksandra Święcka, lektorka języka polskiego.

Serdeczne podziękowania skierowane zostały w stronę wykładowców i lektorów, którzy byli ambasadorami naszego Konkursu.

Na zdjęciu od lewej: Katarzyna Žák-Caplot, Justyna Zych, Nomin Batbayar, Aleksandra Święcka, Hanna Smaliichuk, Anna Duńczyk-Szulc.